פרסום באתר | facebook | כניסה | English
מבנה הטיפול
מאת צוות המרכז   

 

על הדרך הטיפולית של המרכז לרפואה מסורתית

הטיפול במסגרת המרכז לרפואה מסורתית ממוקד בראש ובראשונה בשיפור בריאותו ורווחתו של המטופל.

דרכו הטיפולית של המרכז נשענת על שילוב הידע של מספר גישות טיפול מסורתיות אשר עברו התאמה לצרכים הייחודיים של המטופל הישראלי.

בין הגישות נימנה את הרפואה הסינית, תזונה מקרוביוטית, רפואה איורוודית והרפואה היוונית-ערבית הקדומה(אונני טיב).

השימוש בידע המסורתי איננו מנותק ממציאות החיים בה אנו חיים, ועל כן מערך הטיפול ניבנה תוך התחשבות בניסיון הקליני הרב שנצבר במרכז, לצד מידע עדכני מבוסס מחקר.

במהלך השנים, צוות המרכז בהנחיית המנהל המקצועי, אייל שפרינגר, גיבש מערכי טיפול ייחודיים, המותאמים לטיפול במצבים רפואיים מאתגרים. מערכי הטיפול, וסגנון העבודה אשר נולד במרכז, מציעים כיום למטופלים את הטוב והיעיל שברפואות המסורתיות, באופן המותאם לאורח החיים ומסגרות הטיפול המודרניות.

 

למידע נוסף אודות המרפאה והדרך המקצועית לחצו כאן.

לקביעת תור השאירו הודעה  (קולית/ כתובה) ב 050-9877987 ונחזור אליכם!

 

דרך האבחנה הייחודית כבסיס לטיפול

תהליך האבחון במרכז לרפואה מסורתית מבוסס על מידע אותו מציג המטופל במהלך התשאול ותיעוד רפואי, לצד טכניקות איבחון מסורתיות. האבחון מתבצע באופן יסודי במהלך המפגש הראשון, ונערך מחדש באופן מקוצר בתחילת המפגשים העוקבים.

אבחנת פנים וגוף: אבחנת הפנים והגוף נותנת מידע רב על עברו התזונתי של המטופל, ועל הצעדים אשר עליו לנקוט כדי לשפר את מצבו.  המטפל מתבונן בפני המטופל ובוחן את המבנה, גוון העור, כתמים, שומות, כלי דם ושיעור. גם הלשון, כפות הידיים והרגליים נבחנים בקפידה. האבחנה מבוססת על שילוב טכניקות מהרפואה הסינית, ההודית, המקרוביוטיקה, ואומדן גופני המשמש במוסדות רפואיים קונוונציונליים.

 אבחנת דופק: כלי אבחוני המקובל ברפואה הסינית, ההודית ורפואות מסורתיות נוספות. אבחנת הדופק מספקת מידע רב באשר לאופי המחלה, מיקומה, סיכויי ההחלמה, ונותנת מדד נוסף לגבי התקדמות הטיפול.

טכניקות אבחון נוספות: במידת הצורך, ובהתאם להכשרת המטפל המאבחן, נעשה שימוש בטכניקות אבחון נוספות כגון אבחנת מישוש של הבטן, או מפת לידה על פי עקרונות הרפואה הסינית העתיקה.

הנחיות ראשוניות: במפגש הראשון ניתמקד בעיקר באבחון ובהסברת הדרך הטיפולית והאבחנה למטופל. עם זאת גם במפגש הראשון יינתנו הנחיות ראשוניות העוסקות בתזונה ובאורח חיים. מטרת ההנחיות הללו היא לאפשר שיפור מסויים וראשוני במצבו שלהמטופל בלי ליצור "הלם" הנובע מריבוי הנחיות, ועידוד המטופל להיכנס למסלול הטיפול

 

תחילת תהליך הטיפול-מפגש ראשון עד שלישי: תזונה כבסיס לטיפול

תזונה מהווה כלי מרכזי וראשון במסגרת הטיפולים אותם מציע המרכז. מנסיוננו, שילוב הטיפול התזונתי בכל מצב, מביא לתוצאות משופרות ומגביר מאוד את סיכויי ההצלחה. הטיפול התזונתי אותו אנו מציעים, מבוסס על ההבנה המשותפת לכלל השיטות המסורתיות, כי האדם נמצא בתהליך מתמיד של שינוי, של פירוק ושל בנייה, וכי למזון תפקיד מרכזי בהשפעה על תהליכים אלו, ועל יצירת חולי או החלמה. השפעת המזון איננה נימדדת אך ורק בהרכבו הכימי, או בהתאמתו לאידאולוגיה כזו או אחרת (צמחונות,טבעונות או פליאו לדוגמה), אלא באיכות שהמזון נושא עימו, איכות המשפיעה על מבנה גופו של האדם, הלך הנפש, וסוגי המחלות העלולים להופיע. בחירה לא מדויקת במזון, תביא בסופו של דבר לבניית גוף חולה, ואילו בחירה מתאימה של סוגי המזון, תביא בהדרגה לבנייה של גוף המתפקד כהלכה התומך בתפקוד מנטאלי תקין. הטיפול התזונתי שלנו כולל שימוש בחומרי גלם נפוצים, לצד רכיבי תזונה ייחודיים כתבלינים, צמחי מרפא ומזונות,אשר עובדו בטכניקות מיוחדות המקנות להם השפעה טיפולית. 

 

פירוט מבנה מפגשי הטיפול התזונתי

הטיפול בתזונה יכול להוות טיפול בפני עצמו, או להשתלב כחלק מטיפול מלא במסגרת הקליניקה המשלב טכניקות טיפול נוספות.

 

מפגש ראשון: נמשך כשעה וחצי וכולל אבחון, תשאול והצגת עקרונות ההתנהגות הראשוניים עבור המטופל.  הטיפול הראשון מהווה הקדמה לטיפול התזונתי, ובעקבותיו המטופל מתבקש לערוך שינויים חלקיים בלבד בארח חייו, כאשר המטרה היא התנסות, היכרות ולמידה עם אורח חיים חדש.

 

מפגש שני: נמשך כשעה, מתקיים כשבוע עד חודש לאחר המפגש הראשון, ובמהלכו בונים המטופל והמטפל, יחד, דף הנחיות מדויק המכיל את עיקר חומרי הגלם וההנחיות. המפגש השני חיוני ביותר לבניית התמונה התזונתית המלאה, ומומלץ מאוד לקיימו בסמיכות יחסית למפגש הראשון.

 

בין המפגש השני לשלישי: מנסה המטופל ליישם את מה שתוכנן במפגש השני. זה השלב במהלכו עלולים לעלות קשיים ולצוץ שאלות. במהלך השלב הזה חשוב מאוד שהמטופל ירגיש בנוח לפנות אל המטפל בטלפון או במייל, ולהתייעץ עמו בקשיים ובשאלות המתעוררים.

 

מפגש שלישי: נמשך כשעה ומתקיים כ-3-4 שבועות לאחר המפגש השני. מפגש זה הוא חשוב גם הוא, משום שבמהלכו ניתן לתקן את ההנחיות שניתנו ולהתאימן טוב יותר לאורח חייו ולצרכיו הבריאותיים של המטופל. במהלך מפגש זה ניתן להתחיל טיפול בשיטות טיפול נוספות כמו דיקור, מגע, צמחי מרפא, או טכניקות טיפול מסורתיות אחרות.

 

שלושת המפגשים הראשונים, מהווים את הבסיס לטיפול התזונתי, ומסגרות הטיפול הנוספות אשר המרכז מציע. ניסיון העבר מראה כי מטופל שמיישם עקרונות תזונתיים, מגיב טוב יותר ומהר יותר לטיפולים הנוספים אשר ניתנים במרכז. לעיתים קרובות די בתזונה בלבד כדי להביא לשיפור משמעותי במצב. מטופלים הנעזרים בכלי התזונתי בלבד יקבלו המלצה להגיע כ-4 פעמים בשנה למפגש בו ילמדו כיצד להתאים את תזונתם לחילופי העונות, וכמובן יקבלו הזמנה לסדנאות תזונה ואורח חיים במהלך השנה.

 

אמצעי טיפול נוספים להאצת תהליך הטיפול

 

במידה והמטופל מעוניין בהעצמת השפעת הטיפול, או במקרים מורכבים. נישתמש בהנחיות התזונה כבסיס ראשוני לטיפול. על גבי בסיס איתן זה, אנו מציעים שילוב של טכניקות טיפול נוספות כגון צמחי מרפא, דיקור, טיפול במגע, או טכניקות טיפול מסורתיות נוספות.  אנו ממליצים על שילוב טכניקות נוספות אלו רק במקרים בהם השימוש בהן חיוני להתקדמות הטיפול. לעיתים טיפול שכזה דורש שיתוף פעולה בין שני מטפלים מצוות המרכז המתמחים בטכניקות הטיפול השונות.  

 

 

למי מתאים הטיפול?

הטיפול מתאים למטופלים המתמודדים עם מגוון מצבים:

 • קשיי עיכול: גזים, הקאות, שלשול ועצירות.
 • תסמונת המעי הרגיז(רגיש) או מחלות מעי דלקתיות (IBD).
 • נשים בשלבים שונים בחייהן: טיפול בבעיות מחזור (כאבי ווסת, מחזור לא סדיר, אל וסת-אמנוריאה), טיפולי הכנה לנשים המעוניינות להיכנס להריון, בעיות פוריות(גם בגברים), נשים בהריון (בחילות, סיבוכי הריון), נשים מיניקות ונשים בגיל המעבר.
 • בעיות אורתופדיות וראומטיות:דלקות פרקים, אוסטיאופורוזיס, כאבי פרקים.
 • חולי סוכרת.
 • חולי סרטן ומצבים המטולוגיים שונים.
 • מצבי עייפות, עייפות כרונית, אנמיה.
 • מחלות עור (אקזמה, פסוריאזיס, אטופיק דרמטיטיס).
 • מחלות בלוטת התריס (היפר תירואיד והיפותירואיד).
 • מחלות בדרכי הנשימה ואלרגיות (אסטמה, קדחת השחת, הצטננויות חוזרות, פגיעות כרוניות במבנה ותפקוד הריאה).
 • מערכת חיסון חלשה.
 • מצבי חרדה, אי שקט ודיכאון (בשילוב עם כלים טיפוליים נוספים).
 • ילדים (מחלות ילדות, בעיות התפתחות וגדילה, התפתחות מינית מוקדמת, הטיפול בילדים מחייב טיפול ושיתוף פעולה של ההורים).
 • מטופלים הנעזרים בשיטות טיפול אחרות, הזקוקים להעצמת התהליך הטיפולי ושיפור הישגיו.
 • כל אדם אשר חש בטוב אבל מעוניין ללמוד כיצד לבחור מזון בצורה חכמה יותר ומותאמת בצורה אישית.

 

 לקביעת תור לחצו כאן

 

קישורים נוספים

אודות המרכז לרפואה מסורתית

אודות הקליניקה

מטפלי המרכז לרפואה מסורתית

מצבים רפואיים בהם אנו מתמחים

 

 

הוסף תגובה


קוד אבטחה
רענן

באנר