פרסום באתר | facebook | כניסה | English
אודות הקליניקה
מאת צוות המרכז   

 

צוות קליניקת המרכז לרפואה מסורתית, מתמחה בטיפול במצבים כרוניים מורכבים.

ייחודיות הטיפול נובעת ממיומנויות האבחנה של הצוות המבוססות על ידע רפואי מעמיק לצד שימוש בגישות אבחנה מסורתיות השואבות ממסורות הריפוי הגדולות: הרפואה הסינית, האיורוודה, המקרוביוטיקה, ורפואת האונני (רפואה ערבית-יוונית).

מאפיין ייחודי נוסף בדרך הטיפול שלנו הוא הטיפול התזונתי המותאם אישית.

הטיפול התזונתי מהווה בסיס לתהליך ההחלמה וניתמך על ידי טכניקות טיפול נוספות מעולם הרפואה המסורתית אשר פותחו והותאמו לצרכי המטופל בן זמננו.

 

כל הטיפולים הנערכים במרכז מתבצעים תחת השגחתו והנחייתו של אייל שפרינגר , מייסד המרכז ומנהלו המקצועי, מטפל ומורה רב ניסיון בתחומי הרפואה והתזונה המסורתיים.

 

המצבים הרפואיים העיקריים בהם אנו מטפלים במרפאת המרכז

לאורך השנים רכשו מטפלי המרכז ניסיון בטיפול במגוון מצבים. הנפוצים ביניהם:

1. תמיכה במטופלים אונקולוגיים בשלבי הטיפול השונים: מטפלי המרכז מתמחים בנושא זה, עברו הכשרות בתחום האונקולוגי האינטגרטיבי, פועלים במסגרת מחלקות אונקולוגיות ברחבי הארץ, ועוסקים בכתיבה והוראה בתחום זה.

2. טיפול במחלות עיכול שונות: הטיפול הייחודי במרכז בתחומים אלו מתאפשר בזכות סיגנון הטיפול התזונתי הייחודי. אנו מטפלים במגוון מצבים, החל מכאבי בטן וקשיי עיכול, ועד למחלות מעי דלקתיות כקרוהן וקוליטיס.

3. תמיכה בתחום המיניות והפריון: המחוייבות שלנו ל"לגעת בחיים" חייבת לעבור דרך תחום המיניות והפריון. השילוב הייחודי של תזונה, דיקור, צמחי מרפא ממסורות שונות ומיומנות האבחנה, מאפשר לנו לסייע לרוצות להיכנס להריון, לתמיכה בשיקום החיוניות המינית של נשים וגברים כאחד.

4. טיפול במצבים אנדוקריניים שונים: מחלות שונות של בלוטת התריס, סוכרת, הפרעות של בלוטת יותרת הכליה, הם מצבים כרוניים, קשים לטיפול ולאבחנה. שילוב הידע המסורתי מתוך הרפואות הסיניות וההודיות העוסק בשיקום החיוניות, יחד עם הבנה מעמיקה באשר לדפוס ההפרעה ההורמונלית, מסייע להצלחות רבות בתחום זה.

5. מחלות נשימה וחיסון ירוד: רבים פונים אלינו כאשר מתחילים להרגיש שמערכת החיסון מתחילה לקרוס, כאשר העייפות גוברת, והיכולת לפעול, לעבוד, להיות חיוניים יורדת. רכשנו ניסיון רב ב"הרמת" אנשים, וסיוע להם בשיקום מצבם הבריאותי. (מוזמנים לקרוא על דרך הטיפול שלנו באסטמה)

 

לקביעת תור במרפאת המרכז לרפואה מסורתית לחצו כאן

 

על הדרך המקצועית שלנו 

מרפאת המרכז היא המקום בו אנו משתדלים לממש את מטרות המרכז לרפואה מסורתית: חווית בריאות השלמה, דרך החייאת השימוש בכלים אשר נוצרו על ידי בני אדם, עבור בני אדם, כלי הריפוי של הרפואה המסורתית.

 

קליניקת המרכז לרפואה מסורתית היא המקום בו פירות הידע והמחקר משרתים את תהליך ההחלמה. מקום בו מתעוררת מחדש הכמיהה לגעת בחיים המבטאים חיוניות, פשטות, שמחה ועניין.

פעילות הקליניקה מושתתת על ההרעיון כי בסיס ההחלמה והכוח המניע לטיפול הוא בחירתו של האדם להיות בריא. בעקבות בחירה זו מגיע שלב הלימוד של המטפל והמטופל כאחד, ובעקבותיו באים לידי ביטוי אמצעי הטיפול אשר חייבים להיות פשוטים ומובנים: מזון מתאים, אורח חיים מאוזן המתחשב באדם ובסביבה, ואמצעי ריפוי המותאמים אישית כגון שיחה, מגע, תירגול גופני, צמחי מרפא, וכלים מסורתיים נוספים. המטרה העליונה של טכניקות הריפוי המסורתיות היא חידוש הקשר של המטופל אל עולם הטבע והעולם האנושי ועל ידי כך שיקום בריאותו.

המרכז לרפואה מסורתית נועד לסייע לאדם במסעו לבריאות על ידי תמיכה בתהליך הלמידה,בחווית ההחלמה, ועל ידי בחירה מדוייקת באמצעי הריפוי.

 

 

פירוט העקרונות המנחים לפעילות הקליניקה:

 

חתירה להחלמה: מיקוד מירב המשאבים ומקורות הידע, ובניית מערך טיפול אישי מוכוון החלמה. התמקדות בהשגת שיפור מקסימלי בבריאות ואיכות החיים של המטופל.

אבחנה יעילה: התמחות בכלי אבחון ממסורות שונות, ושליטה במודלים מסורתיים ומודרניים להבנת תהליכים פתופזיולוגיים. חתירה לאבחנה מלאה ומדוייקת המאפשרת טיפול מדוייק ומותאם אישית, לצד תובנות עבור המטופל אודות חייו ואופן ניהולם.

רפואה מסורתית מותאמת אישית: התייחסות אינדיבידואלית והתאמת הטיפול למצבו האישי של המטופל, נסיבות חייו, מצבו הגופני והנפשי,ופונציאל ההחלמה שלו ברוח מסורות הרפואה הקלאסיות.

תזונה כבסיס לטיפול: שימוש נירחב בתזונה והנחיות לאורח חיים מתאים ככלי מרכזי, ראשון במעלה למניעה וטיפול במחלות. התאמת התזונה ואורח החיים למקצבים ותקופות החיים השונות.

טכניקות טיפול ייחודיות: פיתוח פרוטוקולים ותוכניות טיפול למצבים מורכבים הדורשים טיפול אינטנסיבי או ממושך, או עבור מטופלים החפצים בחווית טיפול משמעותית וחזקה יותר.

עצמאות המטופל: שיתוף פעיל של המטופל בתהליך ההחלמה. העמקת חוויית ההחלמה דרך התנסות חושית במזונות וצמחי המרפא. עידוד הלימוד והקניית מיומנויות של טיפול עצמי ובחירה מושכלת במזון ובאורח חיים מתאים עבור המטופל. שאיפה להפחתת התלות ותחושת חוסר הישע בהתמודדות עם קושי רפואי. רכישת "עצמאות בריאותית" דרך נגישות גבוהה למידע, וזמינות גבוהה של חומרי הגלם הנחוצים לתהליך ההחלמה.

זמינות חומרי גלם ומשאבים: טיפוח מאגר של חומרי גלם ייחודיים ממסורות ריפוי שונות ברחבי העולם. שימוש בחומרי הגלם הללו לצורך תהליך הלמידה של המטפלים והמטופלים, ולצורך תמיכה בתהליכי הריפוי היחודיים המתקיימים במרכז.

פשטות ויעילות: העדפת טכניקות טיפול פשוטות, אנושיות ומעוטות תופעות לוואי לשיקום חיוניות המטופל.

שילוב רפואה מודרנית ומסורתית: אנו עובדים לאורך כל שלבי האבחון והטיפול בשיתוף פעולה עם רופאי המטופל. הטיפולים השונים במרכז ניתנים תוך התחשבות מלאה בהתוויות הנגד (קונטרא-אינדיקציות) הנובעות מהטיפול התרופתי והאבחנה הרפואית. רוב מטפלי המרכז עובדים במוסדות רפואיים, ומיומנים בתקשורת ובשיתוף פעולה עם צוות רפואי.

פשרה והתאמה: שאיפה למציאת נקודת האיזון בין הצורך הטיפולי, להעדפותיו ולמגבלותיו הרגשיות והטכניות של המטופל בעמידה במסגרת הטיפול. הצעת מגוון מסלולים אפקטיביים לטיפול התואמים את ההעדפה האישית והמגבלות השונות החלות על המטופל (הענות לטיפול, תמיכה משפחתית, אילוצי זמן, מרחק מהקליניקה, ואילוצים כלכליים).

קליניקה לומדת: איסוף ידע קליני בר שימוש מתוך פעילות הקליניקה. השוואת יעילות של שיטות טיפול שונות, ופרסום ניירות עמדה ומחקרים, המבוססים על מתודות הטיפול של הקליניקה.

פרקטיקה אקולוגית: שאיפה לפרקטיקה אקולוגית בכל תחומי הפעילות: אמצעי הטיפול, הניקיון, הפרסום, הנגשת המידע והשימוש במים ואנרגיה, ללא התפשרות על איכות הטיפול והשירות הניתנים למטופלים. שאיפה זו מבוססת על ההבנה כי בריאות הפרט תלויה בין השאר בבריאות הסביבה המקיפה אותו ומשפיעה עליו.

 

המרכז לרפואה מסורתית הוא מרחב של חיפוש. מקום בו מתעוררת מחדש הכמיהה לגעת בחיים המבטאים חיוניות, פשטות, שמחה ועניין. אנו, צוות המרכז מנסים לחיות את חיינו בחיפוש וחוויה של אותם חיים, ולספק לבאי המרכז את חוויית ההחלמה האנושית, הכנה והמדוייקת. לשמוח ביחד על הישגים וצמיחה, ולעודד ואף לתת דחיפה קלה כשהדרך נראית ארוכה או קשה.נשמח אם תצטרפו אלינו בדרך.

 

אייל שפרינגר וצוות קליניקת המרכז לרפואה מסורתית.

 

 

פעילות הקליניקה מתקיימת באזור רמת אביב. ליצירת קשר לחצו כאן.

לקריאה אודות מבנה הטיפול והמצבים בהם אנו מטפלים לחצו כאן

להכרות עם צוות הקליניקה לחצו כאן

 

כתובת המרכז לרפואה מסורתית: ברודצקי 36, רמת אביב.

טלפון : 050-9877-987

 

 

הוסף תגובה


קוד אבטחה
רענן

באנר